Edukacinis centras „Menų namukas“

V. Grybo memorialinio muziejaus edukacinis centras „Menų namukas“ skirtas visiems! Čia durys atviros ne tik suaugusiųjų ir vaikų kūrybos grupėms, bet ir įvairiems kultūriniams sumanymams bei renginiams. Kviečiame prisijungti prie jau vykdomų įvairių dailės programų arba nesikuklinti – pasiūlyti savo idėjas. Jos visada laukiamos! Šiuo metu edukaciniame centre „Menų namukas“ vykdomos šios dailės programos:

 

Keramika

Vinco_Grybo_muziejaus_dailes_dirbtuves-09-300x194

Trukmė: 2 val.;  3 val.;  4 val.;  3 val. x 2 dienos;  3 val. x 3 dienos
Kaina: 5,00 – 15,00 € / 1 val.  (kaina priklauso nuo molio ir glazūrų rūšies)

Sukurkite savo rankomis lėkštelę, vazelę ar varpelį! Artėja šventės? Dovanas galite padaryti patys – Kalėdoms angelą, Velykoms kiaušinį, gimtadieniui – vardinį puodelį! Keramikos užsiėmimai vyksta keliais etapais, todėl reiktų planuoti apsilankyti „Menų namelyje“ du ar tris kartus – pirmą ir antrą dieną lipdymui, o trečią dieną (po savaitės ar vėliau) – dekoravimui glazūromis. Užsiėmimo kaina priklauso nuo pasirinktos molio masės, glazūros rūšies ir užsiėmimų trukmės. Orientacinė kaina, pavyzdžiui, lipdant lėkštę iš lietuviško raudono molio ir glazūruojant 10 – 20 € (2 užsiėmimai).

 

Stiklo papuošalų kūrimas

Trukmė: 2  val.
Kaina: 12,00 €

Auskarai, pakabukai, segės, vėriniai… O gal sugalvosite dar kažką? Į stiklo papuošalų gamybos užsiėmimo kainą medžiagos jau įskaičiuotos, tad jums tereikia atsinešti svajonę! Papuošalą iš specialaus juvelyrikai skirto stiklo sukursite per 2 val., o pasipuošti galėsite jau kitą dieną.

 

 

Tapyba ant šilko

Trukmė: 6 val.
Kaina: nuo 20,00 €/1 asm.  (grupė nuo 5 iki 10 asmenų)

Šalikėlis, kaklaskarė, šilkinė apyrankė – sau ar dovanų? Medituokite tapydami teptuku ant šilko šaltais dažais – tai tikra meno terapija po sunkios darbo dienos! Į šilko tapybos kursų kainą įskaičiuotos visos medžiagos – šilkas, teptukai, specialūs dažai. Pasipuoškite savo kūrybos kūriniu!

 

 

„Tiffany“ saulės gaudytojai

Vinco_Grybo_muziejaus_dailes_dirbtuves-12-300x189

Trukmė: 6 – 8 val.
Kaina:  60,00 € ( kompozicijos dydis artimas A4  formatui)

Jei norite pasigaminti vitražą per vieną dieną, šie kursai jums! Per vienos dienos užsiemėmimą „Tiffany“ technika kursite vitražą pagal pavyzdinius šablonus (drugeliai, žuvys, laumžirgiai, angeliukai, paukščiukai ir pan.). Pagaukite saulės blyksnį lange!

 

 

Vitražas entuziastams

Copy-2-of-DSC_1998

Trukmė: 8 val. x 3-5 dienos
Kaina: nuo 20,00 € (visas kursas), (kompozicijos dydis artimas A3 formatui)

Šių kursų metu turėsite galimybę sukurti savo originalų vitražą padedant profesionaliam dailininkui. Vitražą kursite naudodami specialius vitražinius stiklus, glazūras, geležies oksidą, o stiklas bus kepamas keletą kartų krosnyse. Papuoškite namus dvaro vertu kūriniu!

 

Istorija

Dar 1934 m. periodinėje spaudoje pasirodė straipsnis, kuriame rašoma, jog gautas leidimas įrengti privačią V. Grybo skulptūros mokyklą pagal architekto K. Reisono projektą.

Tačiau idėja sunkiai skynėsi kelią. 1935 m. „Lietuvos aidas“ informavo, jog skulptorius ėmėsi gana nemažų rūmų statybos studijai, kurioje talentingi vaikai galėsią mokytis skulptūros. Apie būsimą studiją tas pats laikraštis rašė ir praėjus dar porai metų. Galop viskas baigėsi tuo, kad, nesulaukus paramos iš Švietimo ministerijos, šis skulptoriaus užmojis taip ir netapo realybe.

Sumanyta 1934, įgyvendinta 2011

2011 metais, skulptoriaus anūkė, muziejaus vedėja Rasa Grybaitė iš dalies įgyvendino senelio svajonę ir įkūrė edukacinį centrą „Menų namukas“. Centras įkurtas buvusioje dvaro pirtyje, vėliau – Vinco Grybo gipso liejykloje. 201o metais buvo vykdomas bendras Lietuvos Respublikos, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų remtas projektas „Jurbarko dvaro pastatuose įsikūrusio skulptoriaus Vinco Grybo memorialinio muziejaus pritaikymas kultūros ir viešoms reikmėms.“ Jis baigtas 2011 metais vasario mėnesį. Pagrindinė šio projekto užduotis – pritaikyti nenaudojamą buvusios gipso liejyklos pastatą muziejaus edukaciniam centrui. Darbų metu buvo išsaugotos autentiškos detalės: restauruotos autentiškos durys, atnaujintos grindys, panaudota originali langų furnitūra.

Dailės dirbtuvės

Visos reikalingos technologijos taikomajam menui kurti:

 • žiedimo ratai (2 vnt.);
 • kompresorius;
 • keramikos degimo krosnys (2 vnt.);
 • stiklo lydymo krosnys (2 vnt.);
 • keramikos ir vitražo gamybos įrankiai ir medžiagos (įvairūs moliai, spalvotas stiklas, glazūros).

Piešimo/tapybos studija

Piešimo ir tapybos studija įsikūrusi antrame aukšte, kurioje rasite:

 • gipsinius modelius akademiniam piešimui;
 • medinius molbertus;
 • natūralų apšvietimą;
 • papildomą piešiamų objektų apšvietimą.

Meno skaitykla

Nuolat kaupiama meno leidinių skaitykla:

 • biblioteka (knygos, enciklopedijos, meno albumai, žurnalai, skaitmeninės laikmenos);
 • 4 kompiuterizuotos darbo vietos su interneto prieiga, video ir foto doroklių programomis (Adobe Premier Pro CS5, Adobe Photoshop Extended CS5, CorelDRAW Graphics suite X5).