Muziejus

Dailininkų muziejai visame pasaulyje yra magiškos vietos. Jie kaip magnetas traukia lankytojus, trokštančius pamatyti erdves kuriose gimė meno kūriniai, gyveno dailininkas. Jurbarko dvaro parke taip pat yra tokia magiška vieta, kurioje autentiškumas išlikęs iki šių dienų.

Memorialinis muziejus įsikūręs tuose pačiuose autentiškuose Jurbarko dvaro pastatuose, kuriuose tarpukario Lietuvoje skulptorius Vincas Grybas gyveno ir kūrė – raštinėje, skalbykloje/pirtyje ir kalvėje.

Šiandien muziejus puoselėja ne tik skulptoriaus Vinco Grybo kūrybinį palikimą, bet ir liaudies dailininkės Lidos  Meškaitytės akvareles, taip pat vykdo aktyvią kultūrinę ir edukacinę veiklą, organizuoja kultūros renginius ir parodas:

 

Vinco Grybo namai, dirbtuvės ir kūryba

Siekdami perteikti skulptoriaus Vinco Grybo kūrybą, kviečiame rezervuoti ekskursijas po muziejų. Ekskursijų metu Aplankysite namą, kuriame gyveno Vincas Grybas su šeima, priimdavo svečius. Čia išlikęs autentiškas autoriaus projektuotas ir valgomojo stalas, liaudies skulptūros rinkinys. Taip pat išvysite didingas dailininko dirbtuves, buvusią kalvę, kurią autorius pats pritaikė darbui. Čia yra originalių darbų, įgyvendintų ir nespėtų įgyvendinti skulptūrų modelių, eskizų.

 

Lidos Meškaitytės kūryba

Lida meškaitytėLidos Meškaitytės akvarelinės miniatiūros – reikšmingas XX a. II p. lietuvių tautodailės palikimas. Unikali savamokslė dailininkė visus savo kūrinius (760 piešinių ir akvarelių) testamentu padovanojo Lietuvos valstybei. Šiuo metu jos saugojamos ir nuolat eksponuojamos V. Grybo memorialiniame muziejuje.

 

 

Edukacinis centras „Menų namukas“

Unikali erdvė regione, kur naujai įrengtose dailės dirbtuvėse, studijoje gimsta meno kūriniai. Menui neabejingų ir kuriančiųjų jurbarkiečių bendruomenė susibūrusi į Jurbarko dailės studiją „Formos kalba“, kurioje turi galimybę mokytis ir kurti kartu su profesionaliais dailininkais

 

 

 

Parodos ir renginiai

paroda „Geriausias metų kūrinysKasmet muziejuje įvyksta 20 ir daugiau kultūros renginių – parodų, susitikimų, muzikinių ir literatūrinių vakarų. Muziejų ir muziejaus organizuojamus renginius kasmet aplanko 4000 svečių iš Lietuvos ir užsienio.

 

 

 

Muziejaus darbo laikas ir kainos

Istorija

1947

1947 m. kaip kraštotyros muziejus buvo įkurtas skulptoriaus Vinco Grybo memorialinis muziejus.

1960

1960 m., išplėtus skulptoriaus kūrybos darbų ekspoziciją, muziejui buvo suteiktas jo esmę ir paskirtį nusakantis pavadinimas V. Grybo memorialinis muziejus.

2009

Atidarytas dizaino centras “Menų namelis”, kuriame mokoma vitražo, tekstilės, keramikos meno.  Taip pat įrengta Grafinio dizaino studija, meno leidinių biblioteka ir skaitykla. Piešimo ir tapybos studija.

2010

2009 muziejus atnaujino ekspoziciją ir buvo pripažintas vienu iš dešimties muziejų, sekmingiausiai įgyvendusių atnaujinimo programą.

 

Vizija

Memorialinis Vinco Grybo muziejus – ryškiausias regiono kultūros centras

Misija

Pratęsti skulptoriaus Vinco Grybo idėją paversti Jurbarką ryškiu kultūros centru, kuriame aktyviai vykdoma edukacinė veikla, kur susitinkama kalbėtis, diskutuoti, pamatyti, pažinti, išmokti.

Tikslai

Šiuolaikiškai pristatyti V. Grybo ir L. Meškaitytės kūrybą
Organizuoti parodas ir susitikimus su menininkais
Aktyviai vykdyti edukacinę veiklą
Suburti menui neabejingą bendruomenę