Eko paroda „Neša žinią angelai“ ir Albinos Žiupsnytės karpinių paroda

2014 gruodžio 17 d. V. Grybo memorialiniame muziejuje buvo atidarytos dvi metų pabaigos parodos. Muziejaus skulptūrų dirbtuvėse buvo eksponuojama kalėdinių angelų, sukurtų panaudojant ekologiškas medžiagas, paroda „Neša žinią angelai“, o muziejaus administraciniame pastate eksponuojama rašytojos, dailininkės Albinos Žiupsnytės karpinių paroda „Angelo pasveikinimas“.

Kvietimai dalyvauti jau tradicine tapusioje Jurbarko rajono technologijų mokytojų ir dailės mokytojų metodinių būrelių ir Jurbarko švietimo centro organizuojamoje parodoje-konkurse „Neša žinią angelai“ buvo išsiuntinėti ne tik Jurbarko rajono įstaigoms, bet ir aplink jį esančioms – Šakių, Tauragės, Raseinių.

Darbai buvo vertinami pagal įvairius kriterijus:  renkamas ekologiškiausias, originaliausias, skulptūriškiausias, daugiausiai žiūrovų simpatijų gavęs darbas . Parodos finalas- konkurso rezultatų paskelbimas vyko 2015 metų sausio 9 dieną.

Garsios lietuvių tautodailininkės Albinos Žiupsnytės karpinių paroda buvo atidaryta muziejaus dokumentų salėje. Tai antra šios autorės paroda Jurbarke. Pirmoji buvo surengta Jurbarko parodų ir koncertų salėje, tuomet buvo eksponuojami su akvarele ir balta tempera atlikti autorės darbai.

Prieš kalėdinį laikotarpį šiai parodai autorė parinko susikaupimu, viltimi alsuojančius, angelų tematikos, augalijos ornamentais persipinančius karpinius.

A. Žiupsnytė dirba su tapybos bei grafikos priemonėmis, piešia ant šilko, keramikos, medžio. Taip pat iliustruoja knygas, kuria atvirukus, rašo poetinius tekstus, pasakas (išleistos 4 knygos). Yra surengta daug personalinių šios autorės parodų. Labai daug jos darbų iškeliavo iš Lietuvos ir pasklido po Europą, Ameriką, Angliją.