Romarikos Pikelienės tapybos ant šilko paroda

2014 birželio 21 d., Jurbarko Vinco Grybo muziejuje buvo atidaryta Romarikos Pikelienės šilko tapybos darbų paroda ,,Šilkinė vasara“. Tai jau antra personalinė menininkės paroda. Prieš keletą metų ji buvo surengusi šilko miniatiūrų parodą „Šilkinės Kalėdos‘‘.

Paroda „Šilkinė vasara“ stebino visų pirma savo apimtimi. Autorė pristatė 25 kūrinius, tarp jų ypač išsiskiria aštuonios jūros tema ištapytos didžiulės užuolaidos. Tokių didelių ant šilko nutapytų darbų, ko gero, ne vienam dar neteko matyti.

„Pagrindinė parodos tema – jūra. Čia trykšta bangų purslai, nardo žuvys, sklando debesys, šniokščia vėjas. Įspūdis išties nepakartojamas. Šalia jūrinės tematikos yra ir vasaros pievų motyvai – spalvingiausios gėlės, gražuolės varlės ir ore sklandantys drugeliai. Paklausta, kodėl pagrindinis parodos motyvas yra jūra, menininkė sakė: „Jūra man asocijuojasi su vasara, su atostogomis ir draugais, kuriuos, artėjant jubiliejui, ir pasikviečiau. Esu labai dėkinga visiems atėjusiems, ypač atvažiavusiems iš Vilniaus studijų draugams (jų buvo net 20), su kuriais vaikščiojom gražiausiomis Lietuvos vietomis, plaukiojom srauniausiomis upėmis, dviračiais įveikėme šimtus kilometrų, kopėme į kalnus… tiesiog buvome ir esame DRAUGAIS”. Atidarymo metu kalbėjo Romarika.  (D. Karopčikienė)

Į parodą susirinko didžiulis žmonių būrys. Pasveikinti Romarikos ir pasigrožėti nuostabiais šilkiniais jos peizažais sugužėjo draugai iš tolimiausių Lietuvos kampelių, atėjo beveik visos studiją lankančios moterys, jurbarkiečiai bičiuliai. Renginį praskaidrino ir Jurbarko jaunių choras „Bildukai”, kuriame dainuoja jos sūnus Mindaugas. Vasariškai gaivi paroda muziejuje veikė iki rugpjūčio vidurio.