Tarptautinė dailės stovykla. Vitražo kūrybinės dirbtuvės

2014 m. birželio 9-16 dienomis Jurbarko V. Grybo memorialiniame muziejuje vyko tarptautinis mokomasis – gamybinis vitražo seminaras. 11 žmonių iš Belgijos, Laakdal‘io miesto, su kuriuo Jurbarkas bendradarbiauja kultūros ir sporto srityje, viešėjo Jurbarke. Tai „Baltosios mokyklos“ (‘de Witte School’) akvarelistų grupė, kurie sumanė atvykti į Jurbarką ir praleisti čia savaitę besimokant stiklo dekoravimo ir vitražo gamybos technikos.

Menininkai turėjo įvykdyti gana sudėtingą užduotį- pagaminti įvairiaspalvį draugelį, susidedantį iš 31 stiklo detalės dekoruotos geležies oksidu ir glazūromis. Kone visi pirmą kartą pjaustė stiklą. Visi pirmą kartą piešė ant stiklo detalių ir jas glazūravo. Taip pat stebėjo, kaip ruošiama stiklo kepimo krosnis ir kaip kepamas stiklas. Kasdien menininkai praleisdavo muziejuje po 9-10 valandų. Nebuvo laiko iš muziejaus išeiti pietauti, todėl visi turėjo pasitenkinti „pietumis ant ratų“.

Sekmadienį belgų menininkų delegacija surengė muziejuje kelias valandas trukusią „Saulės gaudytojų“ parodą. Į parodą susirinko nemažas būrys atvykusių svečių bičiulių iš Jurbarko, savo apsilankymu svečius pagerbė ir rajono meras Ričardas Juška, kuris pasveikino visus svečius ir pasidalino prisiminimais apie prieš 20 metų užsimezgusią draugystę su Maridos Beyens šeima.

Svečiams buvo surengtas liaudiškas mini koncertas- skambėjo kanklių muzika, bei liaudies dainos.
Savaitę viešėję svečiai iš Belgijos išsivežė, kaip jie patys sakė, neišdildomus įspūdžius apie šį „sudėtingą ir sunkų“ darbą, tačiau buvo laimingi, jog visi susidorojo su užduotimi ir namo parsiveš puikias namų puošmenas.